Haber

Edirne Belediyesi Meriç Sosyal Tesisleri hizmete açıldı

Edirne Belediyesi60 yıl aradan sonra ilk sosyal tesisi Edirne Belediyesi Meriç Sosyal Tesisleri Cumhuriyetin 100. yılında Edirne halkının hizmetine açıldı. Meriç Nehri kenarında EdirneBelediyenin Meriç Sosyal Tesislerini Edirne halkının hizmetine sunmaktan mutluluk duyduklarını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, tesisin Edirne halkına ve Edirne’ye gelen misafirlere haftanın 6 günü hizmet vereceğini söyledi.

Daha önce Villa Restoran olarak bilinen ve mülkiyeti Edirne Belediyesi’ne ait olan gayrimenkul, modernize edilerek Edirne halkının hizmetine sunuldu. Restoran ve kafe olarak hizmet verecek Edirne Belediyesi Meriç Sosyal Tesisleri’nin açılışı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümünde düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Meriç Sosyal Tesisleri’nin açılışında konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Çok uzun bir aradan, yaklaşık 60 yıl sonra, Edirne Belediyesi Meriç Sosyal Tesislerini yeniden hayata döndürmenin mutluluğunu yaşıyorum.”

Gürkan, Cumhuriyetin ilk yıllarında 1937 yılında Edirne İl Özel İdaresi ve Edirne Belediyesi’nin ortaklaşa bu tesisi yaptırdığını, tesisin adının Edirne Gazinosu ve Dans Sarayı olduğunu belirterek, “Elbette kültürel yapısıyla O yıllarda burada özellikle hafta sonları çeşitli etkinlikler, yemekler ve danslar yapılırdı.” Bu arada bu iş defalarca el değiştirdi. Zaman zaman kapalı kaldı ama bir anlamda Edirne’nin boğazı olan Meriç Nehri kıyısındaki bu değerli işletmenin değeri hiç azalmadı” dedi.

Kaynak: ANKA/Ömür

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu