Haber

Bursa Valiliği’nden Maç Açıklaması: “Şimdiye Kadar 7 Kişi Gözaltına Alındı”

Bursa Valiliği, bugün oynanan Bursaspor-Amedspor maçında çıkan olaylar sonrası 7 kişinin gözaltına alındığını ve 3 asayiş yöneticisinin görevden uzaklaştırıldığını duyurdu.

Bugünkü Bursaspor-Amedspor maçında Bursaspor taraftarları, 1990’lı yıllarda JİTEM ve faili meçhul cinayetlerle özdeşleşen ‘Beyaz Boğa’ ve ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım’ın posterini açtı, tribünlerden sahaya yabancı cisimler fırlatıldı. Bursa Valiliği yaptığı yazılı açıklamada 7 kişinin gözaltına alındığını, 3 kamu görevlisinin görevden uzaklaştırıldığını ve haklarında soruşturma başlatıldığını bildirdi. Valilikten bu akşam yapılan yazılı açıklama şöyle:

“05.03.2023 tarihinde saat 14:00’de ilimizde oynanan TFF 2. Lig Bursaspor-Amedspor maçı ile ilgili olarak ilimizde yürütülen tüm sportif faaliyetlerde alınacak tedbirler, müsabakanın yoğunluğu ile orantılı olarak planlanmakta ve uygulanmaktadır. etkinlik ve seyirci kapasitesi, maç öncesi ve sonrası kapsayacak şekilde.

“ŞİMDİYE KADAR 7 KİŞİ TUTUKLANDI”

Bugünkü maçın olaylarına gelince; Sorumlu kamu görevlisi olan 3 emniyet müdürü görevden uzaklaştırıldı ve haklarında soruşturma başlatıldı. Soyunma odasında meydana gelen saldırının sorumluları ile pankartların açılmasına karışanların kimlik tespiti, tespiti ve yakalanması için Cumhuriyet Başsavcılığımızın koordinasyonunda süreç başlatıldı. maçın sonunda. Bu kapsamda şu ana kadar 7 kişi gözaltına alındı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu