Teknoloji

WhatsApp’ın yapay zekalı chatbot’u beta sürümde ortaya çıktı

Naber, anlık mesajlaşma uygulamasında yapay zeka destekli sohbet özelliğini hızlı bir şekilde başlatmak için yeni bir kısayol butonunu test ediyor. WABetaInfo tarafından tespit edildiği üzere bu özellik şu anda Google Play’de mevcuttur. WhatsApp, Android beta sürümünün 2.23.24.26 sürümündedirortaya çıktı.

WhatsApp’ın AI sohbetine daha fazla görünürlük sağlayan kısayol düğmesi şu anda sınırlı sayıda test kullanıcısına sunuluyor. Bu düğme, yeni sohbet simgesinin üzerindeki Sohbetler sekmesinde yer alıyor ve WhatsApp’ta yapay zeka destekli sohbetlere hızlı erişim sağlıyor.

Bu özelliğin cihazınızda mevcut olup olmadığını kontrol etmek için yeni sohbet simgesi > Yeni Yapay Zeka Sohbeti’ne dokunmanız gerekir. Daha sonra, şartlar ve koşulları kabul etmeniz ve ardından istemlerin verileceği Meta AI’yı veya başka bir karakteri seçmeniz gerekir. WhatsApp küme sohbetinde asistanı başlatmak için “@MetaAI” yazıp ardından sorgunuzu yazabilirsiniz.

Meta, bu yılın Eylül ayında WhatsApp, Messenger ve Instagram için üretken yapay zeka sohbet robotunu duyurdu. Bu sohbet robotu şu anda ABD’de mevcuttur ve yalnızca İngilizce dilini desteklemektedir. Bot, kullanıcılarla metin tabanlı etkileşimler gerçekleştirebiliyor ve ayrıca metin istemlerine dayalı olarak fotogerçekçi görüntüler oluşturabiliyor.

Şirket, Meta AI sohbet robotunun yanı sıra 28 AI kişiliği üzerinde de çalışıyor. Snoop Dogg, Charli D’Amelio, MrBeast, Kendall Jenner Paris Hilton gibi ünlü ünlüler ve etkileyiciler, bazı yapay zeka kişiliklerini canlandırmak ve somutlaştırmak için Meta ile ortaklık kurdu. Yapay zekalı sohbet robotu, Meta’nın sosyal medya uygulamalarının yanı sıra Ray-Ban güneş gözlükleri ve Quest 3 kulaklığında da yer alacak.

OpenAI’nin ChatGPT’sinin önde gelen destekçilerinden biri Microsoft, Bing Arama’yı Meta AI’nın sohbet özelliklerine entegre etmek için Meta ile bir işbirliği kurdu. Sosyal medya devi, Meta AI, Bru ve Perry dışındaki yapay zeka kişiliklerinin 2023 öncesinde var olan bilgilere büyük ölçüde eriştiğini, dolayısıyla muadillerinin güncelliğini kaybetmiş olabileceğini belirtiyor.

saraykoy-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu