Haber

Teknofest’te Hasan Can Kaya’ya abaküs tepkisi

Fırat Üniversitesi, Teknofest’te Tarım Teknolojileri alanında birincilik, ‘TÜBA Doktora Bilim Ödülleri’ alanında üçüncülük elde etti. Ödüle layık görülen öğrenciler, ‘Konuşmacılar’ programında Fırat Üniversitesi ile ilgili yaptığı şakayla tepki toplayan Hasan Can Kaya’ya atıfta bulunarak stantlarına abaküs koydu.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “Üniversitemiz öğrencileri Teknofest yarışmalarında Tarım Teknolojileri alanında birincilik, TÜBA Teknofest Doktora Bilim Ödülleri alanında ise üçüncülük elde etmişlerdir. Danışmanlarımızı ve hocalarımızı tebrik ediyorum. sevgili öğrencilerimiz.”

Ne oldu?

“Ne mezunusun?” Hasan Can Kaya’nın sorusuna konuk, “Elazığ Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum” yanıtını verdi. Bunun üzerine Kaya, “Elazığ Bilgisayar Müh. bilgisayar yok ama bu çocukların abaküsü var onunla yapıyorlar” dedi.

Programın gündeme gelmesinin ardından Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Hasan Can Kaya’ya “Ülkemizi uluslararası arenada temsil eden ve prestij sahibi Fırat Üniversitemiz hakkında yaptığı konuşmalardan dolayı Hasan Can Kaya’yı kınıyorum. .

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, “Kutsal şehir Elazığ’a ve bilimin Parlayan Yıldızı, binlerce mezunu olan Fırat Üniversitesi’ne yönelik aşağılayıcı konuşmalarınızdan dolayı sizleri esefle kınıyorum. Kutsal şehrimiz sahipsiz değil! ” dile getirildi.

Fırat Üniversitesi ise Hasan Can Kaya’dan özür beklediklerini belirterek yasal süreç başlatacaklarını duyurdu. Üniversiteden yapılan açıklamada, “Bir medya platformunda yayınlanan programda üniversitemiz ve ilimiz hakkında aşağılayıcı açıklamalarda bulunan Hasan Can Kaya isimli sunucuyu kınıyor, ilimizden özür dilemesini bekliyoruz” denildi. Ayrıca ilgili kişi hakkında yasal işlem başlatılacaktır.”

kilimli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu