Haber

Sedat Peker’in avukatından Muhammed Yakut açıklaması: 25 yıllık arkadaşlar, çocukları aynı okula gitti

Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, ‘Crazy Crazy’ adlı YouTube kanalında hükümetin değerli isimleri ve hükümete yakın iş adamları hakkında çeşitli iddialarda bulunan Muhammed Yakut hakkında değerlendirmede bulundu.

Ersan Barkın, KRT’de katıldığı programda “Muhammed Yakut’u Sedat Peker mi konuşturuyor” sorusunu yanıtladı:

“Şimdi Muhammed Yakut, Sedat Peker ile yaptığım iletişim sonucunda edindiğim bilgileri paylaşabilirim. Kendisi yaklaşık 25 yıldır tanıdığı eski bir arkadaşıdır. Onu da ifade edeyim. diyor ki bu doğru: Yakut’un oğulları ve Peker Bey’in oğulları, Sürgüne gitmeden önce aynı okullarda eğitim alma hakkı vardı.Bu tamamen sahip olduğu bilgilerle ilgili.”

Diyarbakırspor eski lideri Abdurrahman Yakut’un yeğeni olan ve akaryakıt sektöründe çalışan Muhammed Yakut, 2012 yılında Denizati Petrokimya Şirketi’nin sahibi Ali Şafak Akmil’i kaçırıp 400 bin dolarını aldığı iddiasıyla tutuklanınca gündeme gelmişti. TL.

Yakut, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı ve Nurettin Canikli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AK Parti Milletvekili Mücahit Arslan, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık. açıklama yapacağını duyurdu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu