Renk

Genç yetenek Yüksel Başaran Yıldız’dan “Renklerin Gücü”nden ilham alan sergi

Genç sanatçılar Yüksel Başaran Yıldız ve Han Keser, anneleri Nilay Yıldız ile birlikte Gaye Donay’ın ev sahipliğinde Maji Sanat Galerisi’nde yeni ve özgün eserlerden oluşan bir sergi açtı.

Genç ressam Yüksel Başaran Yıldız, yeni sergisi “Renklerin Orkestrası Şefi”ni Nişantaşı’ndaki Maji Arka Galeri Birinci Solo salonunda açtı. Çağdaş sanatın genç maliyetlerini ve sanatsal dinamiklerini temsil eden bu stant, 24 Nisan’a kadar sanatseverlerle buluşacak.

Resim ve sanatla iç içe büyüyen 11 yaşındaki genç yetenek Yüksel Başaran Yıldız, “Renkler Orkestrası Şefi” standında 50’yi aşkın eserle duygularını sergiledi. Şimdiye kadar fotoğrafın yanı sıra 11 müzik ve 11 klip yayınlayan Yıldız, son duruşunda çalışmalarında renkleri bir enstrüman olarak kullandığını belirtti. Çalışmalarında doğa, uzay ve çakra gücündeki renklerden ilham alan genç sanatçı, resimlerini soyut döken bir üslupla yorumlayarak çalışıyor. Oldukça renkli ve sosyal bir kişilik olan Başaran, dans ve boksla da ilgileniyor. Fotoğraflarından müzik dinleyerek, dans ederek ve eğlenerek keyif alıyor. Başaran, fotoğraflarında kullandığı renklerle duygularını ifade ediyor.

Genç sanatçı son duruşunu şöyle anlatıyor: “Renkleri çalışmalarımda bir enstrüman olarak kullanıyorum ve onlardan bir renk orkestrası oluşturuyorum. Tüm duygularımı resimlerime aktarıyorum ve renkler beni çok olumlu etkiliyor ve mutluyum.” Yüksel Başaran Yıldız, Metin Sen, Emin Hitay, Batu Şen, Yahşi Baraz, Gaye Donay, Zerrin Bilimer, Figen Civan, Başkan Şahin, Ecem Çırpan, Belgin Aksoy, Sare Aldemir, Nilüfer Akaktan, Müberra Gülöksüz, Selçuk Güzenge ile stant açtı. Ayşe Gürdeniz Narin gibi sanat ve sosyete dünyasından katıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

finikehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu