Haber

Dünya Şampiyonu Sporcu Erbaa’da Ağırlandı

Dünya şampiyonu sporcu memleketi Erbaa’da çiçeklerle karşılandı.

Arjantin’in Buenos Aires kentinde düzenlenen plaj güreşinde dünya birincisi olan Milli Sporcu Yunus Coşkun’u Tokat’ın Erbaa ilçesinde Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Gençlik ve Spor Bölge Müdürü Rayif Ünal ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Dünya Güreş Birliği (UWW) ve Türkiye Güreş Federasyonu’nun etkinlik programında yer alan ve 07-08 Mayıs 2023 tarihlerinde Arjantin’in Buenos Aires kentinde düzenlenen Beach Wrestling World Series müsabakaları, organizasyonda dört sporcu tarafından temsil edildi. 32 ülke yarıştı. Yunus Coşkun, finalde Gürcü rakibini kilogramda yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te düzenlenen World Beach Wrestling serisine katılan Yunus Coşkun, finalde Gürcü rakibini yenerek altın madalyanın sahibi oldu. Milli güreşçi için memleketi Tokat’ın Erbaa ilçesinde karşılama töreni düzenlendi. İlçe girişinde karşılanan Coşkun için konvoyla şehir tipi düzenlendi. Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Coşkun’a çiçek ve plaket takdim etti. 5 Ağustos’ta Endonezya’da düzenlenecek Dünya Plaj Oyunları’na katılmaya hak kazanan milli sporcu, amacının Türk Bayrağını dalgalandırmak olduğunu söyledi.

Milli sporcu Yunus Coşkun, “Hocam çok sevdiğim bir insandı. Hem kişiliği hem de davranışları için hocamı fikir olarak aldım. Spora hocamı severek başladım, sonrası geldi. Türkiye’de dereceler yapıyoruz.Türkiye’de derece yapmaya başladıktan sonra Tokat Güreş Eğitim Merkezi’ni kazandım.İkinci adam da yaralandı.Allah razı olsun üçüncü oldum.2021’den itibaren plaj güreşinde başarı elde etmeye başladık. 2023 ve yaz olimpiyatları için kota aldım. Önümüzde 5 müsabaka daha var. Hepsinde şampiyon olmak istiyorum. Erbaa’yı ve ülkemizi en keyifli şekilde temsil etmek istiyorum” dedi.

Erbaa halkının elde ettiği başarıların kendilerini gururlandırdığını ve ellerinden gelen desteği vermeye devam edeceklerini belirten Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, “Erbaalı gibi davrandı. Şampiyon oldu. Derecemizden çok memnunuz. Yunus abi aldı.Bizi bu şampiyonluklara ve derecelere alıştırdılar.Derecelerinin daha yüksek olmasını bekliyoruz.Şimdi alışmalarını talep ediyoruz.Tebrik ediyoruz.Biz belediye olarak gençlerimize, çocuklarımıza ve çocuklarımıza katkı sağlayacağız. Gücümüz yettiğince geleceğimize. Ayakta durmaya devam edeceğiz” dedi. – TOKAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu