Haber

Bahar tatilinde polisten kaza uyarısı

Tatilde polisten kaza uyarısı

Adana’da trafik polisleri, okulların tatil olması nedeniyle sürücüleri daha dikkatli araç kullanmaları ve kurallara uymaları konusunda uyardı.

ADANA – Adana’da trafik polisleri, okulların tatil arasına girmesiyle birlikte sürücüleri daha dikkatli araç kullanmaları ve kurallara uymaları konusunda uyardı.

11 Kasım itibarıyla Türkiye genelinde eğitime bir hafta ara verildi. Tatilin ortası olması nedeniyle insanların tatile çıkması nedeniyle trafikte yoğunluk yaşanmaya başladı. Adana Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri bu yoğunlukta trafik kazalarının yaşanmaması için bir dizi önlem aldı. Polis özellikle otogarda uygulama yaparak hem sürücüleri hem de vatandaşları uyardı. Polis, otobüsleri tek tek ziyaret ederek sürücüleri daha dikkatli araç kullanmaları ve kurallara uymaları, yolcuları da emniyet kemeri takmaları konusunda uyardı. Polis, kazalarda ölümlerin çocuğun emniyet kemeri takmamasından kaynaklandığını söyledi. Polis, araç sürücülerinin yanı sıra otobüsleri de tek tek uyardı. Polis, “Bu Yolda Size Çok Güveniyoruz” ve “Hayata Kısa Bir Mola” sloganlarıyla yola çıktıklarını, çeklerin vatandaşların canını korumaya devam edeceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu